Hmoždinky do ytongu

Jsme připraveni Vám maximálně pomoci

Zdivo z pórobetonu není nepodobné tomu z pálených cihel, ale co se hmoždinek týče, musíte svou pozornost upřít jiným směrem.
 
 K upevnění opravdu lehkých předmětů, např. lustry a svítidla do 3 kg, lehké dekorace, síťové routery nebo kouřová a pohybová čidla – to se zvládne běžnými hmoždinkami DuoPower.
 
 Těžší předměty nebo břemena, která se pohybují vinou vlastní práce (větráky) či v průvanu, je bezpečnější ukotvit hmoždinkou fungující na principu tvarového zámku. Sem se řadí např. fischer GB, FTP K nebo první ocelová kotva do pórobetonu Fischer FPX.

Přehled hmoždinek do ytongu

Základní hmoždinky do ytongu

Hodí se pro základní upevňování do ytongu pro předměty do 3Kg. Pro větší styčnou plochu doporučujeme použít prodlouženou verzi hmoždinky Fischer Duopower

Pro střední zatížení a snadnou aplikací

Oblíbená kovová hmoždinka, která se do ytongu zařízne 3ramenami. Její další předností je odolnost proti vyšším teplotám.

Bez kompromisu ocelová kotva do ytongu

Ocelová kotva do ytongu Fischer FPX je jedinečným produktem, který dosahuje díky tvarovému zámku největších výtažných sil.
 


Dlouhé hmoždinky do ytongu

Dlouhé plastové hmoždinky se nejčastěji používájí pro připevnění roštu odvětrávané fasády. Využití nalezenou i pro kotvení přes izolační vrstvu zateplených fasád.
 

Šrouby do ytongu

Rychlé připevnění nekonstrukčních prvků do ytongu skrze připevňovaný materiál nejčastěji dřevěných latí nebo oplechování.
 
 

Chemická kotva do ytongu

Použití chemické kotvy do ytongu je možné spolu se speciálním vrtákem, který vytvoří kapsu a vznikne tak tvarový spoj. Jedná se o nejnákladnější a nejsložitější kotvení do ytongu.

Univerzální sada hmoždinek

Pro základní upevňování do ytongu předmětů do váhy 3Kg Vám postačí naše speciální hmoždinky Fischer DuoPower. Nabízíme Vám je v oblíbené sadě včetně příslušných vrutů.

  • 280ks: Co dělá produkt se životy zákazníků?
  • Bez trápení: Popište, jak díky čemu produkt pomáhá?
  • Pořádek: Pomáhají jednoduše zvýraznit klíčové argumenty.

Stáhněte si brožuru

Brožuru se seznamem a popisem jednotlivých hmoždinek do ytongu vám zdarma zašleme na váš email:

Ukázky kotvení do ytongu

Upevnění horních skříněk kuchyně pomocí montážní lišty.

Ocelová hmoždinka FMD

Funkce

Připevnění markýzy do obvodového zdiva z ytongu.

Fischer Thermax

Funkce

Připevnění nosného rámu odvětrávané fasády.

Rámové hmoždinky Fischer DuoXpand

Funkce

Upevnění zařizovacích předmětů v koupelně na dlaždičkami obložený ytong.

Univerzální hmoždinky Fischer DuoPower

Funkce